יפן חלק 11 אסקוסה,טוקיו

לצפייה טובה בצילומים לחצו על התמונות

אסקוסה


רובע אסאקסה (Asakusa), נמצא מצפון מזרח למרכז העיר במחוז טאיטו שמהווה אחד המחוזות של טוקיו אשר השתמרו בחלקו באווירה של טוקיו הישנה,בעבר, רובע תענוגות ובילויים מפוקפקים.

האטרקציה העיקרית של Asakusa   הוא Sensoji, מקדש בודהיסטי המסור של הבודהיסטווה Kannon  קאנון . שהוא פופולרי מאוד בגלל היותו מקדש "אל הרחמים".
המקדש נבנה במאה ה -7. המקדש ונמצא באזור Nakamise. רחוב הקניות שנמצא לידו מביא מבקרים למקדש.  במקום מגוון חטיפים מסורתיים מקומיים ומזכרות לתיירים.

אסקוסה נגישה  וניתן לבקר בה בקלות ברגל.  ואפשר לקחת סיור מודרך על ריקשה .
באזור ישנם  עוד כמה מקדשים ומתקיימים בו פסטיבלים שונים.

במשך רוב המאה העשרים, היתה Asakusa   המחוז הבידורי מהגדולים בטוקיו.
כולל תיאטרון המחוז מפורסם כמו גם בתי קולנוע כמו  Denkikan.
אזור אסקוסה נפגע קשות במהלך מלחמת העולם השנייה כאשר הופגז על ידי ארצות הברית שהפגיזה את טוקיו בחודש מרס 1945. האזור נבנה מחדש אחרי המלחמה, והפך לאזור הצבעוני של העיר.

האגדה מספרת כי בשנת 628 , שני האחים דגו פסל "קנון" של     Kannon
= "אלת הרחמים" מתוך נהר Sumida, גם כאשר זרקו את הפסל חזרה אל הנהר, הוא תמיד חזר אליהם.
לכן מקדש  Sensoji נקרא על שם האלה Kannon. בניית המקדש הושלמה בשנת 645, מה שהופך אותו למקדש העתיק ביותר של טוקיו .

אף אחד לא ראה מעולם את פסל הזהב. הודות לכוהן בודיסטי,הוחלט להקים את המקדש.
ישנם מאמינים שטוענים שכמה כוהני דת בודדים כן ראו את הפסל.  נעשה עותק לפסל במאה התשיעית.  ואחת ל-33 שנים המקום נפתח לצפיה בפסל לציבור ביום מיוחד.
ב- 2008 הייתה הפעם האחרונה שהמקום נפתח.

ב-שנת 942 המושל בקש מאלת הרחמים להמשיך להיות מושל. הוא זכה והקים
7 בניינים ושערים שרובם נשרפו מספר פעמים. לכן כל מה שיש היום אלו שחזורים של המאה  20.
המקדש השני מוקדש לשני אנשים, הפסלים הבונים.

ליד הגשרים, ישנם אלים ששומרים על המקדש. אחד עם פה פתוח ושני עם פה סגור. א' הוא האות הראשונה של ההברה והיא גם המילה הראשונה של התינוק לכן הפה במעגל החיים פתוח.  ואילו האות האחרונה של ה-אלף בית היא פה סגור. שמגן מאלים רעים.
בשינטו מברכים את הרחות הרעות בצורה שקטה.
בבודהיזם יש אגרסיביות רוחנית כדי להבריח את הרוחות הרעות.

היפנים מאמינים שהאלים המקומיים של מקדש אסקוסה Asakusa     יוצאים לברך אותם ולהודיע להם כי יגנו עליהם גם בשנה זו.  לכן ניתן לראות ברובע אסקוסה את "האלים" כשהם נישאים בתוך מקדשים ניידים מרהיבים,בתהלוכה הסובבת את מקדשי המקום בתקופת הפסטיבלים.  זו היא הזדמנות נהדרת ליהנות מאמנות של ריקוד ומוזיקה יפנית עממית מהמאה ה-12 המוצגת בפסטיבלים.

במתחם המקדש, מצידו האחורי,המבקרים ניגשים לשוקת עם ראשי דרקון הפולטים מים, ומיטהרים בדרך מסורתית בעזרת מצקות מתכת לרוב בעלות ידית ארוכה,הם שוטפים את הידים מהמרפק בערך כלפי מטה, שותים מהמים בלי לגעת בכוס הכף עצמה, ושוטפים את פניהם.


הצילום מהמקדש Sensoji Temple

לאחר הרחצה הם ניגשים למבער קטורת גדול שנראה כמו דוד ענקי. סביבו,מצטופפים עשרות אנשים "האוספים" את עשן הקטורת לכיוון הפנים פעמים רבות, ומורחים אותו על גופם.
הם מאמינים  שעשן  מביא  מזל בבחינות ובריאות? סטודנטים רבים ואחרים מגיעים למקום לפני בחינות ואחרים כדי "לקבל ברכה" .

האל קאנון, הוא אל החסד והרחמים וממנו מבקשים בקשות אישיות להצלחה ולאושר.
יש במקום קיר שמכיל מאות מגירות קטנות. לצד הקיר עומדות תיבות ארוכות ובהן שני חורים, משקשים את התיבה וממנה נופל מקל עליו יש כתב/סימן מסויים שמוצג על מגרה מסויימת.

בהתאם לסימן, המבקרים פותחים את אחת המגירות שקבלו. בתוך כל מגירה יש פתק שעליו כתובה התחזית "גורל", עצה, אזהרה או ברכה מהאלים.
אלה שבידם נופל מזל גרוע קושרים את הפתק הארוך על עץ או  על מתקן חוטים שנבנה במיוחד למטרה זו . לא זורקים על הרצפה. בכדי שלא יתגשם.

עולים במספר מדרגות למקדש. (יש דרך לכיסאות גלגלים)  התקרה מצוירת, והמקום מקושט בפנסי נייר. ניתן להציץ לתוך המקדש, לא ניתן להיכנס פנימה.
מכאן רואים בכל יופיו את רחוב נקאמיסה דורי (Nakmisa dori), המהווה את הכניסה המרכזית למקדש. הרחוב הוא למעשה מדרחוב רחב שמשני צדדיו חנויות קטנות ודוכנים מלאים באוצרות. כמו עבודות יד, קרמיקה, קימונו, דוכני אוכל וחטיפים ועוד.

המדרחוב מקושט בענפי סאקורה(דובדבן)  . מעבר לדוכנים, בתים קטנים עם גגות קרמיקה ועצי סאקורה בני מאות שנים. המראה מקסים. אזור זה שמר על צביון העיר העתיקה של טוקיו, או כפי שנקראה אז, אדו (Edo).

טילנו במדרחוב בחנויות ובתים קטנים. שוק קטן שכף להסתובב בו ולראות איך כל דבר מסודר בקפידה רבה. הכל כל כך צבעוני,תענוג אמיתי.
לפני היציאה מהמתחם בצד האחורי יש שער ענק מעץ וחבל כרוך עליו. השער מורכב מ – 2 עמודים ושתי קורות שמגשרות ביניהם. זהו שער שינטו (טורי).

הדרך למקדש שינטו מסומנת בטורי. טורי הוא שער שמפריד באופן סמלי את המתחם המקודש מהעולם החיצוני, החילוני. כאן טמונה המהות הבסיסית של הדת ביפן. אין כאן דת אחת, אלא מרקם של מסורות ודתות שלובות המעמידות בראש סולם הערכים שלהן את קדושת הטבע, את הסגידה הכבוד והערצה לרוחות האבות הקדמונים (הקאמי), אשר באה לידי ביטוי בצורך לשעשע ולשרת, לכבד ולציית להם, לאבות, וגם לכל בעל סמכות אחר, הן במסגרת המשפחה והן במסגרת הלאומית כל האמור לעיל השפיע על תכונותיהם של היפנים כפרטים וכעם.

רוחותיהם של האבות זמינים מאד, לא צריך לבחור בדת ספציפית בכדי לפנות אליהם, ולכן מקדש בודהיסטי חי בכפיפה אחת עם מקדש שינטו. את כל השמחות כמו לידות וחתונות חוגגים במקדש שינטו, ואת אלו שיש בהם עצב "חוגגים"במקדש בודה לוויות לדוגמא.


המשך יבוא

סיוע בביטוח לאומי וזכויות בעלי מגבלה (נכים)-חינם

 

המטבח של מאיר השמן

לא בית תמחוי אלא מטבח שמספק אוכל לעשרות ילדים בבת ים.
המטבח מופעל באמצעות תרומת חינם של סדנאות שניתנות על ידי מיטב השפים בארץ  לחצו כאן 

אודות ethy abrahamy

הידע, הוא טיפה באוקינוס. החיים קצרים. גם בהתניידות בכסא גלגלים השמים אינם הגבול. בבלוג,רשמים מטיולי,מדע,מתכונים,בעלי חיים,מוזיקה קלאסית,ספרים ועוד. ברוכים הבאים! לשנה החדשה לקחת את כל ימי השנה לנקות אותם היטב מ-קנאה,שנאה,גזענות,קמצנות,אגואיזם, רוע לב,דמעות תנין,מחלות ועוד. הקדישו בכל יום שליש לעבודה והיתר לשמחה וחדוות חיים. תוסיפו לזה כפות גדושות של אופטימיות,מנה גדושה של אמונה ב-אני מאמין שלכם, מעט נתינה,ויהיה לכם יום נפלא
פוסט זה פורסם בקטגוריה טוקיו, טיולים בחול ובארץ, יפן, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.