יפן חלק 43 נארה 2

Kofukujiהפגודה בעלת 5 הקומות.

פארק האיילים

פסלוני התלמידים הבוכים של בודה

היות ולא ניתן לצלם בפנים, המדריכה מראה לנו בספר חלק מהתוכן הפנימי.

עוד צילום מהספר

נארה

אנחנו מגיעים לגן היפני עם האבנים. המקדש עם חזית לבנה. בחזית 3 פסלונים, הכל מוקף עצי מחט ובשטח הגן נמצאים כ-500 פסלונים שיוצרו לפני כ- 500 שנה.

נארה ידועה ביצור סאקה כמו כל האזור. השמועה עוברת מפה לאוזן שהבחורות היו יורקות לסקה בייצורו והגברים נהנו לשתות דווקא סקה כזה(-:. רשומה על הסקה לחוד

על המקדשים בנארה –בכרום ניתן לקרוא בעברית.

http://www.onmarkproductions.com/html/early-japanese-buddhism.html

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=iw&langpair=en|iw&u=http://www.taleofgenji.org/japanese_temples_shrines.html&rurl=translate.google.co.il&twu=1&usg=ALkJrhin2O8CPlHOoG8IlnL0VeejnDBVmg#narapref

נארה. כל לחיצה על קישור תביא אתכם למקדש יפה יותר מחברו.

חבל נארה

האזור עשיר בעצי מחט אנחנו מגיעים לגן היפני עם האבנים.

המקדש עם חזית לבנה. בחזית גן הפסלונים, הכל מוקף יופי ובשטח הגן נמצאים כ-500 פסלונים שיוצרו לפני כ- 500 שנה.


את הבודהיזם הביא ליפן שקמוני, מייסד דת הדת הבודיסטית .  והפסלים הם מחווה לאלו שהלכו אחריו. בין הפסלים שלטים עליהם חרוטים שירים שנכתבו על ידי משכילים לפני 1000 שנים ויותר. חלק מהפסלים הם תרומות.


הפסלים היפים

נארה הייתה הבירה של התרבות היפנית. בשנת  784.  הקיסר קאמו העביר את הבירה לעיר נאגַאוֹקה, לפני שעברה להייאן כעשור לאחר מכן, בשנת 794.

רוב אוכלוסיית יפן התפרנסה בתקופה זו מחקלאות ורוכזה סביב כפרים. רוב הכפריים האמינו בדת השינטו, המבוססת על סגידה לאלים של כוחות טבע ואלים קדמונים קאמי.

הבירה בנארה נבנתה לפי המודל של העיר הסינית צ'אנגאן, עיר הבירה של שושלת טאנג מסין. מהרבה בחינות, התאים עצמו המעמד הגבוה ביפן, למנהגים הסיניים. כגון אימוץ האותיות הסיניות קנג'י.  ואימוץ דת הבודהיזם

נסיונות מרוכזים של חצר הקיסרות לתעד את ההיסטוריה שלה, הניבו את היצירות הספורתיות הראשונות של תקופת נארה. יצירות כמו הקוג'יקי שהיו בעלות טבע פוליטי, ונועדו לתעד, ועל כן הצדיקו וביססו את עליונות של שושלת הקיסרים בתוך יפן וכן גם בסין ובקוריאה.
עם התפשטות המילה הכתובה, שירה יפנית, המכונת וואקה החלה להכתב. במשך הזמן, אוספים פרטיים קובצו וצוטטו על מנת ליצור קובץ. מעט אחרי שנת 759 .

השירים היפנים הראשון,כונו מאנְיוֹשוּ . הסיניים השתמשו בהם על מנת לבטא צלילים יפנים. זאת עד שהומצא כתב הקאנה.

בתקופת נארה התרחבה הפעילות הכלכלית והמנהלתית ביפן .  דרכים חדשות קישרו את נארה עם בירות הפרובינציות השונות ואיפשרו גבייה יעילה ומסודרת של מיסים.
הוטבעו מטבעות אך השימוש בהם היה עדיין מועט. לעומת זאת, מחוץ לאזור נארה.

מלחמות בין קבוצות בחצר הקיסרות נמשכו לאורך כל תקופת נארה. בני המשפחה הקיסרית, מנהיגי שבטים המקורבים למשפחה ונזירים בודהיסטים, כולם רבו ביניהם על כוח והשפעה.

כמה מהיצירות החשובות ביותר בתרבות יפן נכתבו במהלך תקופת נארה . ספרי ההיסטוריה היפנים הראשונים. אשר נכתבו בשנים 710 ו- 720  הניהון שוקי,ובהתאמה.
המניוֹשוּ"אוסף אלף העלים",  אוסף שירים, והקאיפוּסוֹ "זיכרון נעים" ועוד.

עוד התקדמות תרבותית משמעותית באותה תקופה הייתה ביסוס הבודהיזם.  הבודהיזם הובא ליפן על ידי נזירים קוראנים במאה השישית, אך לא נטמע ממש עד תקופת נארה, כאשר אימץ אותה בחום הקיסר שומו. הקיסר ובת זוגו בת הפוג'יווארה היו בודהיסטים קנאים, ועודדו את הפצת הדת על ידי הכרזתה כ"מגינת המדינה", ודרך לחיזוק מוסדות יפנים. בזמנו של הקיסר, הבודהה הזה זוהה עם אלת השמש, וזה גרם למיזוג הדרגתי של הבודהיזם עם השינטו.
שומו הכריז על עצמו כ"משרת שלוש האוצרת" של הבודהיזם: הבודהה, החוק, או לימוד הבודהיזם והקהילה הבודהיסטית.

עבודות אמנות רבות ואוצרות שנאספו מארצות אחרות בתקופת שומו וקוקן שמורים היום בשוסואין (בקתת ארכיון) שבמקדש טודה-ג'י, ונקראים אוצרות שוסואין, והם מייצגים את התרבות הקוסמופוליטית של אותה תקופה, שנקראה גם תרבות טֶמפיו. אוצרות מיובאים מראים השפעות מאזורי דרך המשי, כגון סין, קוריאה, הודו והאימפריה האיסלאמית. בשוסואין מאוכסנים גם מעל 10,000 מסמכים המכונים "מסמכי שוסואין".

ואלה תעודים שנכתבו במצד האחורי של הסוטרות או על עטיפות של חפצים מיובאים, והם שרדו כתוצאה משימוש חוזר של הניירות עליהם היו כתובים. מסמכים אלה תרמו רבות למחקר המערכות הפוליטיות והחברתיות ביפן של תקופת נארה,ואף מראים על שינוי והתפתחות הכתב היפני . כל אלו סגורים ולא ניתן לראותם.


דוגמא לסוטרה

הוריו-ג'י הוא מקדש בודהיסטי באיקארוגה שבמחוז נארה, יפן. שמו המלא של המקדש הוא הוריו גאקומונג'י, ומשמעותו היא מקדש הלמידה של החוק המשגשג, הוא נקרא כך כיוון שהמקדש משמש כמקום לימוד וכמנזר. המקדש הוא אחד ממבני העץ העתיקים ביותר בעולם, והוא אחד הידועים ביותר ביפן. ב-1993 הוא הוכרז על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית, וממשלת יפן הכריזה עליו כאוצר לאומי.

צורות המקדש מייצגים את האמנות הבודהיסטית במאה ה-6 ובמאה ה-7. רוב הפרסקאות, פסלים, וחפצי אמנות אחרים שבמקדש, בנוסף לסגנון האדריכלי של חלקי המקדש השונים, מדגימים את ההשפעה של סין, קוריאה והודו. במוזיאון הלאומי בטוקיו יש כ-300 חפצים מהמקדש שנתרמו בשנת 1878. חלקם מוצגים לציבור הרחב, וכולם זמינים למחקר כחלק מהאוסף הדיגיטלי של המוזיאון.

ציורי הקיר של הקונדו משתרעים על פני חמישים קירות: ארבעה גדולים, שמונה בגודל בינוני ו-38 קירות קטנים ומקומות שונים בתוך הבניין. ציורי הקיר המקוריים הוסרו לאחר השריפה ב-1949, והם נשמרים בבית אוצר שאינו פתוח לציבור. עשרים ציורים קטנים יותר,

ששרדו את השריפה ב-1949, שוכנים במקומם המקורי כאשר החלקים שנפגעו הוחלפו ברפרודוקציות. ההשערה המקובלת כיום היא שהציורים הוכנו לראשונה בשלהי המאה ה-7, לפי הסגנונות המתאים לתקופת שושלת טאנג.

עוד כמה מנהגים ביפן מפי המדריכה.

ביפן לא מתנשקים, המדריכה מספרת שמעולם לא ראתה את הוריה מתנשקים. בחתונות שינטו, אין נשיקות, הבעת שמחה היא ע"י שתיית סקה.

ביפן מותר לשתות בירה או סקה רק מגיל 20 . חנויות נסגרות בשעה 7. לכן ישנם מכונו אוטומטיות. המכונות מורכות רק עם הצגת תעודת זהוי. או דרך זיהוי האישונים של העין ורק אז מוסרת את הסיגריות.
המשך יבוא

ליפן- חלק 1

ליפן חלק 2


ליפן חלק 3

לחלק 4

לחלק 5

לחלק 6

חלק 7

לחלק 8

לחלק 9

לחלק 10

לחלק 11

לחלק 12

לחלק 13

לחלק 14

לחלק 15

לחלק 16 

לחלק 17

לחלק 18

לחלק 19

לחלק 20

סיוע בביטוח לאומי וזכויות בעלי מגבלה (נכים)-חינם


המטבח של מאיר השמן

לא בית תמחוי אלא מטבח שמספק אוכל לעשרות ילדים בבת ים.
המטבח מופעל באמצעות תרומת חינם של סדנאות שניתנות על ידי מיטב השפים בארץ  לחצו כאן

 

אודות ethy abrahamy

הידע, הוא טיפה באוקינוס. החיים קצרים. גם בהתניידות בכסא גלגלים השמים אינם הגבול. בבלוג,רשמים מטיולי,מדע,מתכונים,בעלי חיים,מוזיקה קלאסית,ספרים ועוד. ברוכים הבאים! לשנה החדשה לקחת את כל ימי השנה לנקות אותם היטב מ-קנאה,שנאה,גזענות,קמצנות,אגואיזם, רוע לב,דמעות תנין,מחלות ועוד. הקדישו בכל יום שליש לעבודה והיתר לשמחה וחדוות חיים. תוסיפו לזה כפות גדושות של אופטימיות,מנה גדושה של אמונה ב-אני מאמין שלכם, מעט נתינה,ויהיה לכם יום נפלא
פוסט זה פורסם בקטגוריה http://yara113.wordpress.com/wp-admin/profile.php, טיולים בחול ובארץ, יפן, נארה, עם התגים , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.